Μεταθέσεις 86 Ειρηνοδικών

0

Αθήvα, 13.06.2017  Αριθμ. πρωτ. : 47322

Θέμα: Δημοσίευση (1) ενός προεδρικού διατάγματος μετάθεσης ογδόντα έξι (86) Ειρηνοδικών στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως

Με προεδρικό διάταγμα της 7 ης Ιουνίου 2017, το οποίο εκδόθηκε στην Αθήνα μετά από πρόταση του Υπουργού Δικαιοσύνης, Διαφάνειας και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, σύμφωνα με το άρθρο 90 του Συντάγματος, τα άρθρα 49, 50, 52 και 78 του Κώδικα Οργανισμού Δικαστηρίων και Κατάστασης Δικαστικών Λειτουργών (κυρωτικός νόμος 1756/1988 Α΄35), όπως αυτά ισχύουν, και τη με αριθμό 45/02.05.2017 απόφαση του Ανωτάτου Δικαστικού Συμβουλίου Πολιτικής και Ποινικής Δικαιοσύνης, μετατίθενται, με αίτησή τους, οι κάτωθι Ειρηνοδίκες ως εξής:

Στο Ειρηνοδικείο Αθηνών οι Ειρηνοδίκες: 1) Α’ τάξης Βόλου, Κωνσταντίνος Στυλιανάκης του Εμμανουήλ, 2) Β’ τάξης Μαραθώνος, Σταυρούλα Παρασκευοπούλου του Χρήστου, 3) Γ’ τάξης Ιλίου, Άλκηστη Φίλιου του Αλεξάνδρου, 4) Γ’ τάξης Νέας Ιωνίας, Παναγιώτα Μπέλλου του Νικολάου, 5) Γ’ τάξης Κορίνθου, Σοφία Μανίκα του Γεωργίου και 6) Γ’ τάξης Αχαρνών, Αρετή Δευτεραίου του Νικολάου.

Στο Πταισματοδικείο Αθηνών οι Ειρηνοδίκες Α’ τάξης: 1) Αθηνών, Παναγιώτα Μοιραλιώτη του Αλεξίου, 2) Αθηνών, Ερμιόνη Πριμικύρη του Λεωνίδα και 3) Αμαρουσίου, Αγγελική Λύκου του Κωνσταντίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Αλεξανδρούπολης οι δόκιμοι Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης Χίου: 1) Ευστρατία Παπαεμμανουήλ του Σωκράτη και 2) Ευστράτιος Θάνογλου του Ιωάννη.

Στο Ειρηνοδικείο Αλμυρού η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Λασιθίου, Άννα Κοκότη του Κωνσταντίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Αμαρουσίου ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Γαστούνης, Βασίλειος Τσινταβής του Ευθυμίου.

Στο Ειρηνοδικείο Άρτας η Ειρηνοδίκης Α’ τάξης Ιωαννίνων, Αικατερίνη Βαγγέλη-Αραμπατζή του Λαζάρου.

Στο Ειρηνοδικείο Αταλάντης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Άνδρου, Δήμητρα Παπάζογλου του Μαρίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Αχαρνών η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Πύργου, Αλεξάνδρα Βουκελάτου- Δελήγιαννη του Δημητρίου.

Στο Ειρηνοδικείο Βασιλικών η Ειρηνοδίκης Γ’ τάξης Σερρών, Χαρίκλεια Καραγιαννίδου του Ελευθερίου.

Στο Ειρηνοδικείο Βόλου: 1) η Ειρηνοδίκης Γ’ τάξης Αλμυρού, Καλή Καραμπίνη του Ιωάννη, 2) η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Πατρών, Αλεξάνδρα Κατσούλα του Γεωργίου και 3) ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Θηβών, Δημήτριος Καζαντζής του Ιωάννη.

Στο Ειρηνοδικείο Γαστούνης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Καλύμνου, Βασιλική Λιοσάτου του Σπυρίδωνος.

Στο Ειρηνοδικείο Δύμης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Καλλονής, Μαρία Ευαγγελοδήμου του Ιωάννη.

Στο Ειρηνοδικείο Έδεσσας η Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Αθηνών, Χρηστίνα Σεραπτσή του Αντωνίου.

Στο Ειρηνοδικείο Ηρακλείου οι Ειρηνοδίκες Καστελλίου Πεδιάδος: 1) Γ’ τάξης, Αλεξάνδρα Σιδηροπούλου του Ιωάννη και 2) Δ’ τάξης, Σοφία-Μαρία Μάμου του Εμμανουήλ και 3) η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Καστελλίου Πεδιάδος, Μαρίνα Τσαγκαράκη του Κωνσταντίνου.

Στο Πταισματοδικείο Ηρακλείου η Ειρηνοδίκης Α’ τάξης Ηρακλείου, Αικατερίνη Χατζηδάκη του Στυλιανού.

Στο Ειρηνοδικείο Θεσσαλονίκης οι Ειρηνοδίκες: 1) Α’ τάξης Βασιλικών, Ελένη Τομαρά του Νικολάου, 2) Β’ τάξης Ξάνθης, Ελλάδα Κατσίκα του Κωνσταντίνου, 3) Β’ τάξης Λαγκαδά, Ελένη Μπίθα του Παναγιώτη, 4) Γ’ τάξης Βόλου, Ειρήνη-Μαρία Καλύβα του Ιωάννη, 5) Γ’ τάξης Πολυκάστρου, Κωνσταντίνος Γαλίδης του Αστερίου και 6) Γ’ τάξης Σερρών, Ευανθία Χατζηχαρίση του Χαρισίου.

Στο Πταισματοδικείο Θεσσαλονίκης οι Ειρηνοδίκες Α’ τάξης: 1) Θεσσαλονίκης, Δέσποινα Τόλιου του Παναγιώτη και 2) Έδεσσας, Γεωργία Μάντζου του Αναστασίου. Στο Ειρηνοδικείο Θηβών οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Αργοστολίου, Ευγενία Ζήμου του Ιωάννη και 2) Αταλάντης, Ζαχαρούλα Ζαφείρα του Νικολάου.

Στο Ειρηνοδικείο Ιλίου η Ειρηνοδίκης Γ’ τάξης Κορίνθου, Ελευθερία Μπουτοπούλου του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Ιωαννίνων: 1) ο Ειρηνοδίκης Γ’ τάξης Βόλου, Θεόδωρος Μυστρίδης του Βασιλείου και 2) η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Κέρκυρας, Ειρήνη Βάνα του Κωνσταντίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Καλαμάτας οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Κέρκυρας, Κυριακή Τριανταφυλλίδη του Βασιλείου και 2) Ρόδου, Μαρία Σκανδάλη του Ανέστη.

Στο Ειρηνοδικείο Καλλιθέας ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Κορίνθου, Ηλίας Ζορμπάς του Ιωάννη.

Στο Ειρηνοδικείο Καστελλίου Πεδιάδος η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Λασιθίου, Σοφία Μπαριτάκη του Εμμανουήλ.

Στο Ειρηνοδικείο Κομοτηνής η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Ορεστιάδας, Ελένη Τσιούρδα του Βασιλείου.

Στο Ειρηνοδικείο Κορίνθου οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Τρίπολης, Διαμάντω Μουρούτσου του Γεωργίου, 2) Καλαμάτας, Μαρία Στάμου του Ευθυμίου, 3) Σαμαίων, Λευκοθέα Καμπάνταη του Δημητρίου-Γεωργίου, 4) Ρόδου, Ελένη Παπαγεωργίου του Ιωάννη, 5) Κύμης, Ευαγγελία Δημητρίου του Γεωργίου και 6) Κω, Μαριάννα Κόλλια του Χρήστου.

Στο Ειρηνοδικείο Κρωπίας ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Καλαμάτας, Ζαχαρίας Παλιούρας του Αποστόλου.

Στο Ειρηνοδικείο Κύμης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Σικυώνος, Μαρία Ρούκαλη του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Λαγκαδά η Ειρηνοδίκης Α’ τάξης Θεσσαλονίκης, Ευαγγελία Κατσακιώρη του Χρήστου.

Στο Ειρηνοδικείο Λαμίας η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Τήνου, Ελένη Φοίφα του Επαμεινώνδα.

Στο Ειρηνοδικείο Μαραθώνος οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Ξυλοκάστρου, Μαρία-Αμαλία Νταή του Δημητρίου, 2) Μυρτουντίων, Χαρίκλεια Κουτσούκη του Χρήστου και 3) Θάσου, Γεωργία Τζίρα του Παύλου.

Στο Ειρηνοδικείο Μυτιλήνης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Πλωμαρίου, Κωνσταντίνα Γιώγου του Νικολάου.

Στο Ειρηνοδικείο Νέας Ιωνίας οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Ολυμπίων, Γεωργία Κατσαμπέκη του Κωνσταντίνου και 2) Χαλκίδας, Ελένη Νταλαμανή του Νικολάου.

Στο Ειρηνοδικείο Νίκαιας η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Κορίνθου, Ηλιάνα Καρανίκα του Νικολάου.

Στο Ειρηνοδικείο Ξάνθης η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Ορεστιάδας, Αικατερίνη Καζόλη του Ιωάννη.

Στο Ειρηνοδικείο Πατρών: 1) η Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Μάσσητος, Αθανασία Καρατζά του Αναστασίου, 2) ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Δύμης, Λεωνίδας Κωνσταντινόπουλος του Σπυρίδωνος και 3) η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Νάξου, Κυριακή Καραδήμου του Ελευθερίου.

Στο Ειρηνοδικείο Πειραιώς οι Ειρηνοδίκες Γ’ τάξης: 1) Νέας Ιωνίας, Δέσποινα Καραγιάννη του Παναγιώτη και 2) Κρωπίας, Ζαμπία Ιατράκη του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Περιστερίου η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Θηβών, Ιωάννα Κατσιμίχα του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Πολυγύρου η Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Φλώρινας, Αναστασία Λεβεντάκου του Αθανασίου.

Στο Ειρηνοδικείο Πολυκάστρου η Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Χανίων, Ευαγγελία Τσαρουχίδου του Κωνσταντίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Ροδολίβους: 1) ο Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Πολυγύρου, Βασίλειος Καραούλης του Γεωργίου και 2) η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Μυτιλήνης, Παναγιώτα Κρομμύδα του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Ρόδου οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης: 1) Κω, Καλλιόπη Κοκκίνου του Ταξιάρχη και 2) Καρπάθου, Αικατερίνα Μιχαηλίδη του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Σαλαμίνας η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Χαλκίδας, Χρυσούλα Κούτσικου του Δημητρίου.

Στο Ειρηνοδικείο Σερρών οι Ειρηνοδίκες Γ’ τάξης Ροδολίβους: 1) Ολυμπία Λιακοπούλου του Δημητρίου και 2) Νικολέτα Σαράφη του Βασιλείου.

Στο Πταισματοδικείο Σπάρτης η Ειρηνοδίκης Γ’ τάξης Κορίνθου, Βασιλική Κακώνη του Αθανασίου.

Στο Ειρηνοδικείο Τήνου ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Ξυλοκάστρου, Ευάγγελος Μανιάτης του Αναστασίου.

Στο Ειρηνοδικείο Φλώρινας ο δόκιμος Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Ρόδου, Παναγιώτης Σίσκος του Κωνσταντίνου.

Στο Ειρηνοδικείο Χαλανδρίου οι Ειρηνοδίκες Γ’ τάξης Μαραθώνος: 1) Μαρία Κοκκίνου του Μιχαήλ και 2) Ευανθία Μπενάκη του Γεωργίου.

Στο Ειρηνοδικείο Χαλκίδας οι δόκιμες Ειρηνοδίκες Δ’ τάξης Ζακύνθου: 1) Μαρία Χαλκιαδάκη του Ιωάννη και 2) Άννα Τουρνά του Δημητρίου.

Στο Ειρηνοδικείο Ευρυτανίας η δόκιμη Ειρηνοδίκης Δ’ τάξης Λήμνου, Ελένη Κριπούρη του Κωνσταντίνου.

Σχόλια